مصاحبه

کمبود معلم ریشه در سیاست‌های غلط گذشته دارد

دانشگاه فرهنگیان در زمان تصدی دولت قبلی به جای جذب ۲۵ هزار نیرو در سال تنها سه هزار دانشجو پذیرش کرد و این مصیبت را برای آموزش و پرورش به وجود آورد.

حجت الاسلام حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور سابق کشورمان مبنی بر اینکه مجلس یازدهم کارایی لازم را نداشته و نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند و نیز حاکمیت در اختیار اقلیتی است که دارای قدرت لازم برای حل معضلات داخلی و بین‌المللی نیستند، اظهار کرد: به عنوان عضوی از مجلس فعلی نمی‌توانم در مورد عملکرد مجلس یازدهم حرفی بزنم فقط خطاب به رئیس دولت قبل می گویم که «آیا گلابی‌های برجام را چیدید یا خیر؟» چه جوابی به ملت می‌توانید بدهید؟

وی افزود: سران دولت قبل در رابطه با فرصت‌هایی که سوزاندند، امکاناتی که در این کشور از بین بردند، قول‌هایی که دادند و عمل نکردند، پاسخ دهند بعد از آن در خصوص دیگران اظهار نظر کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب که مجلس یازدهم را انقلابی قلمداد کردند و فرمودند که می‌توان به این مجلس در حل مشکلات کشور امید داشت، پیرامون دستاوردهای مجلس انقلابی نسبت به مجلس‌های پیشین، گفت: یکی از اقدامات بسیار مهم در مجلس یازدهم قانون اقدام راهبردی در رفع تحریم‌ها بود که دست سیاست خارجه را باز کرد و به آن قدرت داد و دولت فعلی هم از این قانون به خوبی استفاده کرد و با فراهم کردن فضای دیپلماسی دستاوردهای خوبی به دست آورد.

وی اضافه کرد: گرچه قانون اقدام راهبردی در رفع تحریم‌ها در دولت قبل تصویب شده بود اما آن دولت توان استفاده از این ظرفیت و قانون را نداشت.

میرزایی ابراز کرد: دولت فعلی از این ظرفیت استفاده کرد و با انجام اقداماتی تأثیرات درخشانی را در این خصوص بر جای گذاشت به طوری که وزیر امور خارجه هم از قانون اقدام راهبردی مجلس تمجید کرد و گفت که این قانون پشتوانه خوبی برای سیاست خارجه کشورمان شد.

وی عنوان کرد: به جای اینکه ما پاسخ سخنان رئیس دولت قبلی را بدهیم آنها طلبکارند؛ سران آن دولت نباید مطالبه‌گر باشند بلکه باید پاسخگوی اعمال هشت ساله خود باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: اینکه امروز با کمبود معلم در آموزش و پرورش مواجهیم حاصل سیاست‌های غلط دولت قبلی است؛ دانشگاه فرهنگیان در زمان تصدی دولت قبلی به جای جذب ۲۵ هزار نیرو در سال تنها سه هزار دانشجو پذیرش کرد و این مصیبت را برای آموزش و پرورش به وجود آورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا